maga üdveségin munkalodik, és másoknak botsánatot kérvén, magának hasonlo kegyelmet., és irgalmaságot nyer, ez igy lévén, a mi magunk üdvesége kötelez arra, hogy igyekezünk az atyánk fiai üdveségeken., és hogy azon legyünk. minden modal, imádságal. példa adásal., oktatásal., joszágunkal, és közönségesen, mind azokal., a mikel szolgálhatunk, üdveségeknek., ezeket el követvén. a töbit, az Istenre kel hagyni, és ha szinte hasznát nem látnok is munkánknak, de minden bizonyal: annak jutalmát veszük. hogy ha semit el nem mulatunk. hogy a bünöst magában szálittsuk, és a rosz uttbol ki térittsük.

Évangyélium.

szent luk. 11. 5.

Es mondá nékik. kinek vagyon közületek baráttya és hozzája mégyen éj félkor, és mondgya néki, barátom. adgy nékem három kenyeret költtsön, mert egy barátom jöt hozám, az utrol, és nintsen mit eleiben tennem., és az onnét belöl felelvén. azt mondgya, ne bánts engem, már az ajtot bé zárták, és az gyermekim velem vannak a hálo házamban. nem kelhetek fel, és nem adhatok néked, és ha ö álhatatosan zörget. mondom néktek, hanem ád is néki fel kelvén. azért hogy baráttya, mind az által annak untatásáért, fel kél, és ad néki valamenyi kel. én is mondom néktek, kérjetek. és adatik nektek,. keresetek, és találtok, zörgessetek, és meg nyittatik néktek, mert minden a ki kér, el veszi, és a ki keresi meg talállya, és azörgetönek meg nyittatik. kitsoda kér pedig közületek kenyeret az attyátol, vallyon követ adé néki, avagy halat, valyon ahalért, kigyot ádé néki, avagy ha tyuk tojást kér, vallyon skorpiot nyujtté néki, ha azért ti gonoszok lévén, jó adomanyokot tudtok adni ati fiaitoknak, menyivel inkáb a ti Atyátok menyböl jó lelket ád az ö tölle kéröknek.

Magyarázat

K Mit tanulhatunk amái Évangyéliumban lévö példa beszédböl

F Azt tanulhattyuk. hogy ezeken a napokon., a mellyek az imádságra és apenitentzia tartásra vannak rendeltetve., mi formában kel

(II. Épistolák: 563)


Előző oldal | Következő oldal