tehát gyakorta hogy mutassa meg az Attyát, mert valamint maga mondgya, senki nem üsmeri az Atyát, tsak a Fiu, és az, akinek a Fiu ki akarja nyilatkoztatni, minden kivánságunk tsak a legyen tehát, hogy ötet meg üsmérjük, szeresük, és birjuk, és el vévén szemeinket a világrol, tsak ö hozája emellyük sziveinket, aki egyedül tehet minket boldogoká.
K Miröl feddé meg az ur filepet?
F Arrol hogy minek utánna anyi ideig maradot volna véle, még is nem üsmerné ötet, mi még inkáb tarthatunk az illyen feddéstöl; és attol hogy szemünkre ne hánnya. menyi idötöl fogvást vagyon velünk az igazságok által, melyeket hirdetet nékünk. és amellyeket meg tanultuk tölle, annyi esztendöktöl fogvást, avilágoságok által, melyekel világositot, akegyelmek által, melyeket szivünkben öntötte, anyi szenttségek által, melyeket vettünk, anyi sok szép példák által, melyeket elönkben tett, még is ollyan gyenge még a mi hitünk és tántorgo, és hogy még oly keveset halattunk az ö uttyán.
K. Mit tésznek ezek a szók, én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem.?
F A kristus rend szerént illyen formában mutattya meg azt a tekélletes hasonlatoságot, és atermészetnek egyeségit. mely ö közötte, és az Attya közöt vagyon, és ez az egyeség, mely okoza, hogy ö tsak az Attya által beszél, és tselekeszik, formája annak a szoros egyeségnek, a melyel kel nékünk lennünk a kristusal., és ö általa, az Atyával, ezért mondgya, hogy ö mi bennünk, és mi ö benne vagyunk, ugyan ezért is tartozunk oly erösen kaptsolni magunkot ehez az Isteni fejünkhöz, hogy valoságal el mondhasuk, hogy nem mi élünk, hanem ö éll mi bennünk.
SZENT KERESZT FEL TALÁLÁSA NAPJÁN.
Imádság
oh’ Istenünk aki meg mutattad szenvedésednek tsudáit, meg engedvén azt, hogy meg talállyák tsudálatosan keresztedet, üdveségünknek eszközét, enged meg, hogy azon éltetö fának érdemiért, meg nyerhesük az örök életnek javait, ami urunk. J. k.
(II. Épistolák: 660)