igyekezetit. Romában küldé egy Fortunatus nevü szolgáját. a Császárnak valo nagy ajándékokal. és levelekel, a melyekben azal vádolá Hérodest, hogy része volt a Sejánus Tiberius ellen valo hüségtelenségiben, és hogy még mostanában is szövettségben vagyon. a birodalom ellen, Artabánal. a Párthusok királyával. hogy pedig mind ezeket meg bizonyittsa, azt erösité acsászarnak, hogy Hérodesnek. hetven ezer embernek valo fegyvere volna el téve titokban.

Hérodes olosz országban érkezvén, a CSászárhoz mene és a midön a CSászáral leg elsö szemben valo létele volna Fortunatus is oda érkezék, és az Agrippa leveleit kezében adá, a császár mindgyárt olvasni kezdé a leveleket. és kérdé Hérodestöl. ha igazé az, hogy anyi sok fegyvere volna készen, Herodes nem tagadhatván, kájus el vevé tölle a Tetrárkiáját, és holtig valo szám ki vetésben küldé franczia országban lyonban. a felesége Herodiáda az Agrippa huga lévén, ö érette meg akara néki kegyelmezni. és visza adatni a penzit. de az aszony nem akara elni ezel akegyelemel. hanem jobban szereté az urával el menni szám ki vetésbe. és részesülni szerentsétlenségiben a mint hogy öis volt annak az óka.

Mind ezekre Josef tanitván minket azt mondgya más helyt. hogy kájus Spanyol országba küldé Hérodest. a mely semmiképen nem ellenkezö, a meg lehet, hogy kájus aki ebben az esztendöben Galliában menvén Agrippával. lyonba marada egy darab ideig, akor meg valtoztathatá a Herodes helyét. és lyonbol., spanyol országban küldheté. kájus Agrippának adá a Tetrarkiát a melyet Herodestöl el vevé., és urává tette. minden

(VI. A Sidok és az Ujj Testámentumnak Historiája: 575)


Előző oldal | Következő oldal