F Igen is. hogy ha azt hamiságal, vagy gyönyörüségel halgattyák.
K Mit kel tselekedni mikor mást hallunk ragalmazni?
F Azt meg nem kel engedni ha lehet. a pedig két képen lehet meg. 1. az ember szollást félben kel hagyatni. ha arra hatalmunk vagyon. 2. a beszédet másra kel forditani. 3. nem kel olyankor szollani. és szomoru ábrázatot kel. mutatni, 4. el kel onnét menni a hol ragalmaznak ha lehet
K Mivel tartoznak az olyanok kik másokra bestelen hirt költenek?
F Hogy öket meg kövesék, szavokot visza mondgyák, betsületeket helyre hozák,
K Hát mikor az ember szollásban ígazat mondottak.?
F Olyankor nem kel viszá vonni szovokot. mert a hazugság nem szabad., de tartoznak minden jó uton modon. betsületit viszá hozni másnak.
K szabadé azokot rágalmazni és meg szollani a kik felölünk roszat beszelettek.?
F Soha nem szabad roszért, roszal fizetni. jót kel kivánni és tselekedni azokal kik velünk roszul bánnak. és imádkozni kel azokért kik minket gyaláznak. és üldöznek..
K Véteké mindenkor mikor roszul beszélünk más felöl?
F Lehetnek olyan alkalmatoságok a melyekben nem vétek, söt még a felebaráti szeretet kötelez arra. 1 mikor a dolog bizonyos és nyilván valo. akor nem rosz arrol beszélleni. tsak hamiságal ne légyen a beszéd, és valami haszonra legyen. 2. mikor másnak valamely rosz szándekát. vagy tselekedetit meg mondgyuk valakinek azért hogy magát attol meg örize. mivel. nem kel a vétkesnek betsületit meg tartani az ártatlannak kárával. 3.
(V/1. Catechismus Formájára valo kőzőnséges Oktatasok: 414)