illyenek az ollyanok. akik tsak azt keresik hogy tetzsenek, a kiket is kárhoztattya szent pál. ha én még tettzeni akarnék az embereknek, nem lennék akristus szolgája.
Hogy ha szent pál véteknek tartotta az Évangyélium predikálásában valo tetzést. mit mondot volna az olyanokrol, akik tsak azért keresik tettzeni, hogy másokot meg ronthassanak. akik magokban örülnek, hogy magokot szeretethetik, hogy másokban rosz kivánságokot indithattak, epediglen a mostani idökben. igen közönséges aleg emberségesebb emberek között is. ugy tekéntik mint valamely nagy ditsöséget a szerelemre valo fel gerjesztést, azt is tarttyák. hogy mentek lehetnek, ha azt mondgyák, hogy azt nem szán szándékal tselekedték. de akár mint légyen az, atsak olyan ditsöség. mint ha meg ölték volna az atyafiokat. leheté ennél nagyob vakság és nagyob utálatoság.
Nem tsak azt keresik hogy magokot szeretessék. és betsültessék, de még az uralkodást is szeretik. mind azon által akristus azt mondgya, hogy a tanitvány nem nagyob amesternél. mivel ö azért jött hogy szolgállyon, és nem azért hogy szolgáltassék, miért a tanitványi kivánnyák tehát az uralkodást.? nézük meg mitsoda választ ada a zebedeus két fiának, és másoknak., tudgyatok hogy a poganyok fejedelmi uralkodnak azokon. és a nagyobak. hatalmaskodnak rajtok, de ti közöttetek nem igy kel lenni; hanem aki közöttetek nagyob akar lenni. legyen inastok. és aki elsö akar lenni közöttetek. légyen szolgátok. mit fogunk még felelni a kristusnak ezen világos és rettentö szavára. mi képen hihettek ti, kik ditsöséget vesztek egy mástól. kitsoda közüllünk aki nem veheti magára ezeket? hogy pediglen mind példájával, mind beszédével tanithason minket., hozája tészi, Én nem keresem a magam ditsöségit, más fogja. azt keresni. és nékem igasságot tészen. ugy adatik meg tehát nekünk avaloságos ditsöség, ha a magunk ditsöségit nem keresük. a ki mi nékünk igasságot fog tenni, a meg is adgya azt. tsak mi ne keresük, hagyuk el tehát. a ditsöségnek hejában valo
(III. A Valoságos Keresztényeknek Tüköre: 861)