ö véle ne ellenkezünk. az hogy, mondgyunk ellene magunknak, akivánságinknak, amagunkhoz valo szeretetnek, aszüntelen valo meg türköztetésel, aki nem ellensége az ó embernek. az ellensége az kristusnak, aki is. ö, az az új Ember akiben kel öltöznünk,
K. Mit kel érteni azokon az ellen mondásokon amellyek ki nyilatkoztattyák sokakban agondolatokot?
F Azokon kel érteni az üldözéseket. kisérteteket, és a probákot, a melyekben meg külömböztetnek. némellyeknek keménységek, és másoknak lágyságok, kik hüségel az Istené, azoktol. kik nem az övéi, azok által üsmérteti meg azIsten mi velünk, hogy mik vagyunk, és hogy az a hitünk, és buzgoságunk, amelyek nékünk ollyan nagyoknak tettzenek, hogy azok valoságal. mitsoda gyengék, és tántorgok.
K kitsodák azok kik ellenkeznek az üdvezitövel?
F Mind azok kik a világot szeretik., kik a szokását követik, ezek minden tselekedetekben ellenkeznek akristusal. és azon vannak hogy az Evangyéliumi igaságot meg gyengittsék., és meg másollyák, és magokot meg menthesék a más vádlásátol, még azigazak is eshetnek ezekben, mert a bennek lévö roszra vivö hajlandoság ezer, meg ezer gondolatokot indithat bennek, a melyek ellenkezhetnek akristusal. és az ö Évangyeliumával, és öket azok mint egy meg lophattyák.
K. Mit tanulhatunk az Anna proféta Aszszony példájábol?
F. Azt hogy a menyiben a mi rendünk, és erönk meg engedi, életünket a szüntelen valo imádságban. munkában, a penitentzia tartásban., üdveségünk várásában tölttsük. ez a a szent Aszszony, a keresztyén özvegy aszszonyoknak nagy példája. akiknek szent Pál szerént. tsak az Istenben kel reméleniek, és mindenkor az imádságban kel tölteni idejeket 1 tim. 5. 5.
KIS KARÁTSON NAPJÁN
Imádság
oh’ Istenünk aki részesé tettél minket az üdveségben. a Boldogságos szüz mehének gyümöltse által, tselekedgyed hogy szükséginkben
(II. Épistolák: 87)